Prywatnie

Większość czasu spędzam zajmując się informatyką, ale nie jest to jedyna rzecz której poświęcam czas. Poniżej krótka lista moich zainteresowań.

Góry

W Cairngormach

Lubię wycieczki górskie, w szczególności wielodniowe trekkingi w odległe rejony pozbawione ludzi. Byłem w wielu pasmach Karpat w Polsce, na Słowacji, Ukrainie i w Rumunii. Obecnie chodzę po szkockim Highlandzie.

Rower

Niedaleko Łodzi

Kiedy nie jestem w górach, jeżdżę rowerem na wycieczki w rejony podmiejskie.

Historia i strategie wojenne

Ardennes '44

Interesuje się historią, w szczególności okresem drugiej Wojny Światowej. Antony Beevor jest jednym z moich ulubionych autorów książek historycznych. Ponadto lubię strategie wojenne (ang. wargames), czyli strategiczne gry planszowe odtwarzające historyczne konflikty zbrojne, pozwalając na ich lepsze zrozumienie i przy okazji zapewniające rozrywkę.

Modele kartonowe i lotnictwo

Curtiss Tomahawk Mk IIB

Jesienne i zimowe wieczory spędzam na klejeniu modeli kartonowych. Interesuję się lotnictwem, w związku z czym większość moich modeli to myśliwce z okresu 2WŚ.

Biologia ewolucyjna

Camponotus ligniperdus

Jestem informatykiem, więc pewnym zaskoczeniem może być fakt, że największy wpływ na mój rozwój jako naukowca wywarły prace biologów: Richarda Dawkinsa, Karola Darwina i Edwarda O. Wilsona. Najbardziej interesuje mnie myrmekologia, czyli nauka o mrówkach. Kiedyś miałem nawet w domu kilka kolonii. Interesują mnie również prace filozofów próbujących wyjaśnić zjawiska takie jak świadomość i moralność w oparciu o mechanizmy ewolucyjne.

pl/personal.txt · ostatnio zmienione: 2018/03/09 13:18 przez Jan Stolarek